top of page

Banyo Tadilatına Başlarken Seramik Ve Mobilya Seçimi

Günün yorgunluğunu attığımız banyolar elbette hijyenik ve şık görünmeli aynı zamanda konforluda olmalı. Bu yüzden tadilat yaptırmaya karar verdiğinizde bu işin ehliyle çalışmak sizin yararınıza olacaktır.


Banyo tadilatında alt yapıdan sonra gelen en önemli bölüm seramik seçimidir, özellikle küçük banyolarda nem ve buhar fazla olacağından duvar ve zeminlerin tamamını seramik kullanmak doğru olacaktır. Günümüzde şık duvar kağıdı uygulamaları popüler olsa da bu uygulamayı geniş alanlarda kullanmak daha doğrudur. Seramik ebatlarını banyonuzun boyutlarına göre seçmek gerekir ama 60x120 cm seramik uygulamalarında derz arası daha az olacağından hijyen ve temizlik açısından kolaylık sağlar. Son olarak duş içinde kullanacağınız seramik mutlaka mat ve kaymayı önleyici özellikte olmalı.


Sıra geldi mobilya seçimine.

Mobilya seçimini yaparken tarzınıza uygun renk ve modelleri sırasıyla belirleyip malzeme araştırması yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse; akrilik malzeme suya ve neme daha dayanıklıdır. Banyolar için kullanımı son derece uygundur. Bunun yanında renk seçenekleri kısıtlıdır. Siz standardın dışında bir renk düşünüyorsanız, klasik ya da country tarzı bir görüntü arıyorsanız lake boyalı ürünler sizin için daha uygundur. Bu detaylara dikkat ederek tadilata başlayıp harika banyolara kavuşabilirsiniz.

Keyifli banyolar..

39 görüntüleme0 yorum
Yazı: Blog2_Post
bottom of page